Przewiń w dół

Stypendium Twórcze SARP Oddział Kraków im. prof. Bohdana Lisowskiego przyznawane jest szczególnie uzdolnionym studentom Wydziałów Architektury krakowskich uczelni wyższych, którzy ukończyli pomyślnie III rok studiów, uzyskali stopień inżynierski oraz rozpoczynają studia magisterskie (studia II stopnia).

_____

Znamy Laureatkę 13. edycji Stypendium. Jest nią pani Julia Nowak, studentka Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy!

Zobacz więcej

Fotorelacja z Gali wręczania nagród 12. Edycji Stypendium

Oto filmowa relacja z Wenecji pani Julii Sierpień – Laureatki 10. edycji Stypendium.

 

Katalog Jubileuszowej Edycji X 2020

Prof. Bohdan Lisowski

Profesor Bohdan Lisowski (1924-1992) był postacią owianą legendą na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, wspominaną i cytowaną do dziś. Erudyta, zagorzały modernista, charyzmatyczny wykładowca i uroczy człowiek. Bohdan Lisowski miał szerokie i wielowątkowe zainteresowania, co znalazło wyraz w jego pracy badawczej i naukowej. Miał dwóch mistrzów: w twórczości architektonicznej – Le Corbusiera, w pracy naukowej i teoretycznej – profesora Juliusza Żórawskiego, którego uznawał za niekwestionowany autorytet w dziedzinie kompozycji i estetyki architektonicznej.
zobacz więcej